MEKE
aicinām iegriezties katru dienu
  no 10.00 līdz 22.00
Šodien ir piektdiena, 2019.gada 19. aprīlis

Meke

Mekes krogs

 

Mainās pagastu un novadu robežas, valdības un pašvaldības, muižkungi, baroni un pagastveči – paliek ceļinieka vēlēšanās piestāt, paēst, izdzert kausu un atvilkt elpu ceļmalas krogā. Būt laipni sagaidītam, sātīgi paēdušam un vietas smeķi pajutušam.

Šī vieta 1888. gada rakstos minēta kā Valmieras apriņķa Liepupes pagasta Mekes privātmuižas teritorija.

Blakus krodziņam atrodas lepnais, 1907. gadā no Tūjas sarkanajiem ķieģeļiem celtais pagastnams. Rigasche Zeitung tolaik rakstīja, ka šis laikam būšot viens no visgreznākajiem pagastnamiem Baltijā.

Krogi ir īstās ceļmalas krogus mājās, pilīs, rijās un dzirnavās – šis krogs ir vairāk kā 100 gadu vecā kūtī, kur Mekes muižkungs fon Mecke savulaik turējis 7 āžus un 13 kazas.

Te palikusi kūts vienkāršība un siltums, āža simbols un balss kroga nosaukumā.

Kopš 2011. gada 21.jūnija te var piestāt un palikt, paēst, iedzert un padomāt par garām skrienošo dzīvi Tallinas un Rīgas virzienā šīs šosejas piecdesmit pirmajā kilometrā.

Šosejas Rīga -Ainaži 51. km, kur vienuviet saplūst lauku miers ar starptautiskās autoartērijas steigu, atrodas Latvijā un iespējams arī visā Skandināvijā vienīgais ceļmala krogs, kurš ierīkots guļbūves kūtī . Mekes kroga apmeklētāji ir gaidīti uz siltām brokastīm un labāko kafiju Ziemeļvidzemē jau sākot no pl.10.00 rītā.

Šai vietai piemīt laba aura, kas rada jaunu enerģiju turpmākiem ikdienas darbiem un vēlmi atgriezties.

Mekes kroga ģeogrāfiskais stāvoklis ir ideāla tikšanās vieta biznesa partneriem no Latvijas un Skandināvijas valstīm, jo atrodas pusceļā starp Pērnavu un Rīgu. Nokļūšana līdz tam ir viegla un ērta. Rīgas-Ainaži šosejas malā pretī lepnajai Liepupes pagasta pārvaldes ēkai atrodas Mekes krogs, kurš 2013. Gadā tika nominēts Latvijas kultūras mantojuma balvai.

Mekes krogs ir pilnībā atjaunota sena kūts, kas aprīkota ar mūsdienu tehnoloģijām atbilstošu aprīkojumu un atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

Apmeklējot Mekes krogu, Jums ir iespēja ne tikai izbaudīt šīs vietas vienkāršību un siltumu, bet arī apmeklēt Salacgrīvas novada t.sk. Liepupes un Duntes apkārtnes skaistākās vietas. Aprakstu par apskates vietām jūs varat redzēt šeit.

Meke